^Návrat hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Get Adobe Flash player

Medzinárodné plavecké preteky sa v metropole východu konali v dňoch 20.12. – 21.12.2019. V závere zimnej plaveckej sezóny sa na štart postavilo 173 mužov a 110 žien z Česka, Gruzínska, Litvy, Poľska, Ukrajiny a Slovenska. Na podujatí štartovali aj pretekári Plaveckého klubu CHEMES Humenné – 10 chlapcov a 4 dievčatá.

Diminik LUKSAJ znova dokázal, že to vie – v kategórii 13 ročných plavcov zvíťazil v prsiarskom šprinte na 50m a časom 32,49 prekonal slovenský rekord v 50 metrovom bazéne. K zlatej medaile si pribalil aj ďalšie dve strieborné – 100m prsia a motýlik. Vanesa LUKÁČOVÁ si vyplávala striebro v prsiach na 100m. Timotej LEŠKO dvakrát skončil na štvrtom mieste – 50m kraul a 100m znak.

Dvanásťročný Oliver VERBA dvakrát stal na zlatom stupni víťazov – 100 a 200m motýlik a raz na striebornom – 200m kraul. Matúš ADAMEC si pozlátil prsia na 50m, po doplávaní disciplíny 100m prsia mu odovzdali striebornú medailu a bronz si prebral za polohovku na 400m. Mária BALOGÁČOVÁ v motýliku na 200m vyletela na zlatý stupeň víťazov a v motýliku na 100m bola bronzová. Adam KULIK sa tešil dvom medailám,  striebro si domov doniesol za 400m voľný spôsob a bronz za znak na 100m. Rastislav FECENKO skončil 200m znak na štvrtom mieste. Ľubomír FINDRIK doplával 200m znak siedmy a to iste umiestnenie získal Marek HARVILIK v znaku na 100m.

Naši najstarší štrnásťroční plavci skončili v prvej osmičke – Ema BORŠČOVÁ v polohovke na 400m bola piata, takisto piata dohmatla Nina TREBIŠOVSKÁ v motýliku na 200m. Boris BARICA doplával 200m znak na šiestom mieste a Michal PANDOŠ dvakrát skončil ôsmy - 200m a 50m prsia..

Týmito pretekmi sa zimná plavecká sezóna skončila pre naších plavcov. Tréneri Pencák a Tomahogh doviezli večer domov tých, ktorí si na memoriáli 33 – krát vylepšili osobné rekordy.

Vianočné preteky 2019.

Na humenskom bazéne sa 18. decembra skôr bavilo ako pretekalo. Plavci, tréneri a rodičia sa rozlúčili s plaveckým rokom 2019 a po už tradičnej sviečkovej štafete boli všetci odmenení vianočnými baličkami. Šťastné a veselé vianočné sviatky  a úspešný rok 2020 praje všetkým PLAVECKÝ KLUB CHEMES HUMENNÉ o.z.